Jak zwiększyć wydajność produkcji tapicerki meblowej i samochodowej

Wielomodułowy system przygotowania produkcji GEMINI CAD jest oprogramowaniem, które sprawdzi się nie tylko w szwalniach odzieżowych, ale również w zakładach szyjących tapicerkę meblową i samochodową. Program ma bardzo dużo możliwości, które w rękach doświadczonego konstruktora, przyspieszą i usprawnią pracę działu przygotowania produkcji. GEMINI CAD to nie tylko szybsza konstrukcja. To także automatyzacja tworzenia wydajnych układów kroju, które można przesłać do systemu plotera lub bezpośrednio do automatycznej krojowni.

Ręczne przygotowanie szablonów a praca z GEMINI CAD

Proces przygotowania produkcji jest wieloetapowy. Stworzony projekt trafia w ręce konstruktora, którego zadaniem jest przygotowanie szablonów konstrukcyjnych. W przypadku braku oprogramowania wspierającego przygotowanie produkcji, szablony przygotowuje się tradycyjnymi metodami, czyli ręcznie. Korzystając z dedykowanych programów, można o wiele szybciej niż ręcznie, przenieść koncepcję projektanta do systemu. Różne moduły oprogramowania GEMINI CAD dają ogromne możliwości zarówno konstruktorowi, jak i krojczemu, który może w programie stworzyć wydajny układ rozkroju.

 

Program umożliwia przede wszystkim:

  • Konstrukcję szablonów (także w oparciu o gotowe wzory) i ich modyfikację.
  • Stopniowanie szablonów.
  • Korzystanie z dużej bazy gotowych wzorów, które można dowolnie modyfikować i dostosować do swoich potrzeb.
  • Sprawdzenie poprawności stworzonych szablonów.
  • Import danych z innych systemów przygotowania produkcji.
  • Automatyczne tworzenie bardzo wydajnych układów kroju.
  • Fotodigitalizację, czyli przenoszenie szablonów w wersji papierowej do systemu, w którym można zdigitalizowane szablony modyfikować.

To tylko podstawowe funkcje i możliwości oprogramowania. Warto zapoznać się z możliwościami poszczególnych modułów, by lepiej poznać korzyści płynące ze stosowania nowoczesnych rozwiązań i zobaczyć jak bardzo można zautomatyzować pracę działu przygotowania produkcji, w porównaniu do konstrukcji ręcznej.