GEMINI Photo Digitizer

Ten moduł umożliwia digitalizację, czyli wprowadzenie do komputera papierowych wersji szablonów krawieckich, które potem można poddać edycji. Podstawowe funkcje tej części programu do konstrukcji odzieży GEMINI CAD to:

Wykonanie fotografii szablonom

Digitalizacja szablonów

Modyfikacja punktów konstrukcyjnych

Pokazanie wszystkich szablonów na ekranie

Tworzenie i usuwanie nacinków, punktów wewnętrznych i linii wewnętrznych

Wykrywanie konturów, nacinków, punktów wewnętrznych

Modyfikacja linii

Podgląd konturu, punktów stopniowania, nacinków, punktów i linii wewnętrznych

Zamiana prostej w krzywą oraz krzywą w prostą

Pomiar odległości

Decydując się na zakup tego modułu otrzymuje się nie tylko rozszerzenie do systemu przygotowania produkcji GEMINI CAD, ale także aparat fotograficzny i akcesoria umożliwiające instalację aparatu nad miejscem, w którym będą digitalizowane szablony.

Jak działa moduł GEMINI Photo Digitizer

Do digitalizacji potrzebny jest moduł, aparat fotograficzny dostarczany wraz z modułem przez naszą firmę oraz kabel łączący aparat z komputerem. Szablony digitalizuje się na płaskiej powierzchni, nad którą montuje się aparat. Musi on zostać odpowiednio skalibrowany. Kalibracja przeprowadzana jest przez konstruktora podczas szkolenia z obsługi programu GEMINI CAD. Sama obsługa modułu do fotodigitalizacji jest bardzo prosta i przebiega w następującej kolejności:

1. Ułożenie szablonów na płaskiej powierzchni pod aparatem
2. Włączenie aparatu fotograficznego.
3. Uruchomienie na komputerze modułu GEMINI Photo Digitizer.
4. Wybranie opcji “Capture” w celu zrobienia zdjęcia szablonów ułożonych np. na stole.

Kolejny krok to wybranie opcji wykrywania konturów szablonu. W zależności od potrzeb można edytować zdigitalizowane szablony z pomocą funkcji wymienionych wyżej.

Z pomocą tego modułu można wprowadzić do programu do konstrukcji odzieży wszystkie szablony, które na co dzień wykorzystywane są w Twojej firmie. Umożliwi to szybką i prostą edycję tych szablonów. Szablony można też wydrukować na ploterze, w oryginalnej lub zmodyfikowanej wersji, po ułożeniu z nich układów kroju z pomocą modułów do tworzenia wydajnych układów kroju (GEMINI Nest Expert sprzedawany razem z systemem).